Blog

Çevre Mücadelesinde Dijital Kampanyacılık Eğitimi

Şimdi değişim zamanı! 

Doğal yaşamı yok eden sayısız projenin yanı sıra iklim krizi ile birlikte orman yangınlarının, sellerin arttığı son yıllarda bu alanda atılacak adımlar her geçen gün çok daha önemli hale geliyor. Çevre mücadelelerinde pek çok kazanım elde edilmeye devam ediyor ama sayısı her geçen gün artan sorunlar için şimdi daha güçlü ve kararlı adımlar atmalıyız. Bu anlamda, Change.org olarak çevre mücadelesinde yer alan sivil toplum örgütlerine yönelik ‘orman kampanyaları’ ile ilgili deneyimlerin paylaşılacağı Dijital Kampanyacılık Eğitimi düzenliyoruz. Eğitim kapsamında başlatılacak kampanyalara iletişim ve strateji konusunda danışmanlık desteği de sağlayacağız. 

Change.org Türkiye 20 milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye’de değişim isteyenlerin en önemli dijital buluşma noktası. Change.org’da herkes kampanya başlatıyor, destekçilerini harekete geçiriyor ve karar vericilerle çözüm için beraber çalışıyor. Change.org Türkiye ekibi olarak 10 yıllık dijital kampanyacılık alanındaki deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz. Bu eğitimde “orman” özelindeki kampanyaları tüm yönleriyle ele alarak birlikte neler yapabileceğimizi konuşuyoruz.

Eğitimin ilk gününde etkili kampanyacılık konusunu örnek “orman kampanyaları” üzerinden aktaracağız. Eğitimin ikinci gününde ise orman kampanyalarında başarılı olmuş kampanyacıların katılımı ile deneyim paylaşımı yapılacak. Ayrıca katılımcıların başlatacakları imza kampanyalarına uzman desteği vereceğiz.

Bu eğitimde değineceğimiz konulardan bazıları şunlar: 

  • Etkili bir kampanya nasıl başlatılır?
  • Kampanya ve iletişim stratejisi nedir?
  • Karar vericilere nasıl ulaşabiliriz?
  • Başarılı maden kampanyalarının sırrı nedir?
  • Ormanla ilgili birlikte kampanyalar başlatılabilir mi?

Ne zaman? 

Çevre Mücadelesinde Dijital Kampanyacılık Eğitimi 23 Haziran ve 30 Haziran tarihlerinde iki ayrı oturum olarak orman kampanyaları özelinde gerçekleşecek. Her bir oturum 1.5 saat sürecek ve çevrimiçi olacaktır. 

23 Haziran 2022, Perşembe saat: 19:00-20:30 

19.00-19.20 Tanışma

19.20-19.35 Savunuculuk ve Kampanyacılık

19.35-20.10 Etkili Kampanyacılık İpuçları  

20.10-20.30 Soru-Cevap

30 Haziran 2022, Perşembe saat: 19:00-20:30 

19.00-19.30 Deneyim Paylaşımı: 

                                Change.org’taki Orman Kampanyaları 

19.30-20.30 Başlatılan kampanyalara geri bildirim ve danışmanlık

Kimler Katılabilir? 

Yerel hareketler ile yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarından “orman” alanında kampanya başlatmak isteyen ve kampanyalarını güçlendirmek isteyen herkes katılabilir. Eğitime tek başına veya ekip olarak başvurabilirsin. Her iki oturuma da katılımın bekleniyor

Birlikte keyifli bir eğitim süreci geçirmek ve yaratmak istediğin değişim için güçlenmek istiyorsan, başvuru formumuz seni bekliyor! 

Nasıl Kayıt Olacağım?

19 Haziran Pazar  23.00’a kadar başvuru formunu doldurarak kaydını yaptırabilirsin

Başvuru formu için tıklayın! 

Written by
Change.org Türkiye Ekibi
June 6, 2022 5:11 am